rok 2009

Bigbít v DukuDuku
DukuDuku, Moravská Třebová
27. listopadu 2009

S kapelami, jako jsou Oranžovej vykřičník, Roz2ka na 3,5 Jacka a Komplikace jsme uzavřeli bigbítový listopad v DukuDuku, no a teď už se můžeme těšit na vánoce...

Jo, třeba do vánoc ještě něco stihneme,
no a když ne,
TOŽ ŠŤASTNÉ A VESELÉ... .)FOTOGRAFIE
(JaktoBilo? stokrát jinak)

REPETE U Čobola
U Čobola, Moravská Třebová
16. listopadu 2009

V půllistopadovém předsvátečním večerním pondělku, jo, tentokrát se statním svátkem, jsme si střihli repete U Čobola, a tentokrát s kapelami Apropo a Do větru. Ozvučení si vzal na starost sám Sam, takže zvuk jak brus :). Doufáme, že i samotný naš koncert ste si jaksepatří užili, samo že všech kapel, a za dva týdny se potkáme v DukuDuku; tady v jiném hudebním složení. Spolu s námi zahrají v pořadí: Jakto Bilo?, At Nausea, Roz2ka na 3,5 Jacka, Oranžovej vykřičník a Kompilace.

Jo, to bude mazec...

FOTOGRAFIE
(na pódiu i v báru)

Bigbítový večer
Klub FABRIKA, Svitavy
24. října 2009

Svitavský klub FABRIKA je jak stvořený pro mimojiné bigbítové akce, už jenou tou svou zajímavou industriální architekturou. Možná by se dalo říct, že ještě lépe pasuje pro Heavy metal. Nicméně, zahráli jsme v duchu bigbítu, a to ještě spolu s kapelami Apropo, Do větru, Kowalski, IRMA, Bez limitu, Hypnotic Face a Heavy Wings.

Jo, těšíme se na další akci ve Fabrice, samo, že s nástroji, ale bez montérek... :)


FOTOGRAFIE
(na pódiu i v báru)
JaktoBilo? U Čobola...?!
U Čobola, Moravská Třebová
25. září 2009

V nadcházející dlouhý Svatováclavský víkend jsme dali takovou malou hudební sešnu U Čobola spolu s kapelami Apropo a Dlouhý vlasy. S "vlasama" jsme už cosik zahráli, takže jsme se těšili, mimojiné, na "apropáky".
Jo, tož dobré to bylo, zdá se, že si to rádi do konce roku zopáknem. Jo, a dlóhé víkend mohl začít...

FOTOGRAFIE


Trstěnické léto...
Areál hřiště, Trstěnice
6. června 2009

Pravda, do léta chyběly ješta dva týdny a počasí tomu dvakrát nepřálo, ale to neuvadilo tomu, aby se festival jmenoval právě podle tohoto ročního období. Taky abychom nezapomněli uvést info na pravou míru - festival to byl country a folku, soudě nejen podle účinkujících (Palaček a Janík, Věneband či SPM Svitavy), ale to neuvadilo tomu, aby se tam jedna dejme tomu artrocková kapela vešla.
Jak vidno, hudba nezná hranice a navíc: hráli jsme tam de facto jako záskok za vypadnuvší kapely... :), ale to nemění nic na faktu, že akce to byla vskutku vydařená. Festival jsme začínali, a na závěr ukončovali a to už bylo panečku rozparáděno...

FOTOGRAFIE
VIDEOSEKVENCE
(ve formátu .MP4)


JaktoBilo? a hosté...
DukuDuku, Moravská Třebová
8. května 2009

Druhý květnový pátek byl v rockovém klubu DukuDuku ve znamení bigbeatu - společně s námi zahráli (a samozřejmě zazpívali) ještě Dlouhý vlasy & krátký rozum a INconstruction! Band, v neposlední řadě pak Jirka Bárta s Gregorem Mikou... No, docela zajímavé žánrové prolnutí.
Jo, ti co nestihli v Duku seskupení BoudaGada, mají ještě možnost si je poslechnout o týden později v restauraci Poštovka. Dost dobré... :)

FOTOGRAFIE
(aneb muzikanti stokrát jinak)

VIDEOSEKVENCE
(ve formátu .MP4)

   

LIVE nahrávky Jakto Bilo?
(ve formátu .MP3)
Kdo má odvahu, tož nechť si pustí naše LIVE nahrávky, jediné toho druhu na světě... :)
Takže třeba v pořadí Fata Morgána, Kerekeš, Můj přitel alkohol, to je přepracovaná verze někdejší Houpací židle a Hrdina dělnické třídy, převzato od Johna Lennona, no a na závěr Holič - pijan, (ne)bezpečně vlastní...

Velikonoční zábava
Kulturní dům, Dlouhá Loučka
11. dubna 2009

Velikonoce, dlóhé noce..., o tom by mohl cosik povědět náš bubeník Laďa, jak to doopravdy s tou dlouhou nocí v Dlouhé Loučce bylo, ergo jako jediný tam zůstal do až konce s ansáblem Rellax.
Tímto je zdravíme a doufáme, že se náš vstup vydařil, a už se těšíme na setkání ve stejném duchu se stejnou kapelou v Lanškrouně na pálení čarodějnic :)


Poličský skřivan, I. kolo
Divadelní klub, Polička
28. února 2009

Poličský skřivan je jakési předkolo o tři postupující kapely na festival Poličské rockoupání. Pravda, vybrat z cirka 30-ti kapel tři a všechno to nějak objektivně posoudit při tom humbuku, znějícího občas jak ze závodu válcoven plechu, to chtělo asi pro porotu nějaké to pivko na útlum.
Z Moravské Třebové jsme se tam potkali ještě s kapelami Oranžovej vykřičník a HotchPotch Jinak nás tam bylo v sobotu požehnaně, v pořadí jsme hráli takto: Oranžovej vykřičník, Experiment, Heavy wings, HotchPotch, JaktoBilo, Blue fire, Psiskapsi, Žádnej stres, Universe Inside, Močíňanka, Naba Revo, Dominik Zezula, Blabovy stromy a BW.
Akce to byla povedená a atmosféra jaksepatří, leč hodnotit toliko úroveň jednotlivých kapel nechme radši na tu porotu...

FOTOGRAFIE
Foto převzato ze serveru divadelního klubu Polička


Klubová trojka...
Apollo, Lanškroun
24. ledna 2009

Společně s kapelami Dlouhý vlasy a Enter z Hradce Králové jsme zahráli v lanškrounském klubu Apollo. Pravda, lidí bylo poskrovnu, o to však lepší atmosféra...

FOTOGRAFIE


rok 2008Kinemoatograf bří Čadíků
22. srpna 2008, Moravská TřebováFilmová maringotka Kinematografu bratří Čadíků opět přijela na moravskotřebovské náměstí.
No, a v pátek na náměsti ste toho času mohli shlédnot film Chyťte doktora, komedii o lásce a jejích následcích v režii Martina Dolenského a v hlavních rolích Michala Malátného a Tatiánu Vilhelmovou.
Jo, a ještě předtím ste mohli poslechnout kapelu Jakto Bilo?, artrock z okraje popového kanibalismu v režii Jury Bártového a v hlavních rolích Šárku Zölflovou a Klárku Řehákovou... :-)